luni, 1 noiembrie 2010

Beiusenii, incotro?

CF Bihorul Beiuş n-a reuşit să evite înfrângerea de la Timişoara în care s-a confruntat cu "satelitul" prim-divizionarei Politehnica Timişoara. Mai mult, beiuşenii au fost învinşi cu scorul categoric de 4-0, trei dintre reuşite fiind opera lui Popovici.

Gazdele au dominat partida de la un capăt la altul, chiar dacă au deschis scorul abia în ultimul minut al primei reprize. În partea a doua, oaspeţii au început mai bine, au dat semne că pot întoarce soarta partidei, dar câteva greşeli individuale ale beiuşenilor le-a facilitat timişorenilor obţinerea victoriei.

În echipa Politehnica Timişoara II au evoluat şi câţiva jucători care fac parte din lotul primei echipe. Este vorba de Dukic, Mera, Krejic, Popovici, Poparadu sau Jitaru.

CF Bihorul Beiuş: Odobasianu - Silaghi (70 Borza), Ardelean, Mihoc, Cobârzan - Fl. Popa, Drule (62 Toader), Vanca, Morar - Trip, Agiurgioaie (84 D. Toma). Antrenori: Adrian David şi Alin Popa.

FC Timişoara II - CF Bihorul Beiuş 4-0 (1-0)
Au marcat: Popovici 45, 62 şi 73, Dudaş 70